Kurumsal

Öğretim üyelerinin bilgi birikimini sanayiye aktarmak ve hem yeni öğretim üyelerine hem de öğrencilere girişimcilik konusunda ön ayak olmak üzere, ERTEKNO ARGE Mühendislik Danışmanlık Ticaret Limited Şirketi, Prof. Dr. Fehmi ERZİNCANLI tarafından 2006 yılında kurulmuştur. 2010 yılına kadar GYTE-TEKMER de faaliyetlerine devam etmiş 2010 yılında büyüyerek şu an bulunduğu yere taşınmıştır.

Hassas Döküm konusunda uzmanlaşan Firma imalatın yanında sektöre danışmalık faaliyetlerinde de bulunmaktadır. Bu sayede ülkemizin örnek teşebbüsü sayılabilecek Üniversite-Sanayine güzel bir örnek ortaya çıkmıştır. Bu durum birçok öğretim üyesine sanayide görev almasına ve girişimci olmasına sebep olmuştur. Sanayide elde edilen kazanımlar da öğrencilere aktarılmaktadır.

Özellikle kuyumculuk sektöründe kullanılan Dereceli vakum döküm de de tecrübeli olan Firmamız Seramik kabuk döküm faaliyetlerine devam etmektedir. Firmamız, çelik dökümün yanında özellikle paslanmaz döküme ağırlık vermektedir. Otomotiv, beyaz eşya, havacılık, sağlık, gıda ve savunma Sanayii’nin ihtiyaç duyduğu nitelikli parçalara Hassas Döküm konusunda hizmet vermektedir. Çelik dökümün yanında ASTM F75 ve Stellite6 gibi malzemelerin dökümü konusunda uzmanlaşmıştır. ASTM F75 malzeme diş implantlarında kullanılmak üzere Avrupa’ya ya ihraç edilmektedir

Firma olarak hedefimiz Hassas Döküm sektöründeki müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek için daima tüm bilgi ve birikimlerimizi kullanarak, gelişen teknolojileri takip etmek, bunları uygulamaya dökmek ve gerekli organizasyonları kurarak müşterilerimizin hizmetine sunmaktır. Ürettiğimiz ürünü kaliteli, uygun maliyetle, zamanında teslim etmek dolayısıyla müşteri memnuniyetini sağlamak en temel hedefimizdir.

Vizyonumuz

Müşteri istek ve beklentileri dikkatinde altyapısı otomasyon üretimine dayalı modern tesisinde farklı tekniklerle ürettiği hassas döküm ürünleri ile gerek ulusal, gerekse uluslararası pazarlarda, sektöründe saygın ve tercih (lider) döküm firması olmak.

Misyonumuz

Faaliyet gösterdiğimiz döküm sektöründe; sürekli gelişim anlayışıyla Müşterilerimize sipariş aşamasında güvencesi verilen tüm şartlar yerine getirilerek ve prosesin her aşaması kontrol altında tutularak, talep edilen ürün ve hizmeti standardına uygun olarak en ucuz ve en kısa sürede hizmet vermeyi ilke edinmek.